تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
174 بازدید
کد خبر : 9450

در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه»

نماد «وتعاون» در بازار دوم فرابورس بازگشایی شد

نماد «وتعاون» در بازار دوم فرابورس بازگشایی شد
اخبار پولی مالی- شرکت بیمه تعاون در 9 ماهه امسال 100 میلیارد تومان فروش بیمه‌های زندگی در این مجموعه انجام شد و در حال حاضر سازمان فروش برای این رشته بیمه فعال‌شده و بیش از 600 نیرو در این بخش فعل است.

به گزارش اخبار پولی مالی، یونس مظلومی، مدیرعامل شرکت بیمه تعاون در مراسم گشایش نماد معاملاتی این شرکت با عنوان «وتعاون» از عضویت در فرابورس ایران به عنوان یکی از افتخارات این شرکت یاد کرده و عنوان کرد: با همکاری فرابورس توانستیم به بازار دوم ارتقا پیدا کنیم.

مظلومی با ابراز خوشحالی از اینکه بیمه تعاون توانسته از بازار پایه و زرد به بازار دوم ارتقا یابد عنوان کرد: سرمایه این بیمه در حال حاضر ۱۵۰ میلیارد تومان است و تا پایان سال به ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

به گفته مظلومی این بیمه در سال ۹۹ سطح ۱ توانگری مالی را دریافت کرده است، در تمام کشور نمایندگی فعال دارد و تنها شرکت بیمه‌ای است که از موسسه رتبه بندی برهان رتبه اعتباری کسب کرده است.

وی به تدوین استراتژی مشخص برای این مجموعه اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین مأموریت این شرکت ارائه خدمات بیمه‌ای و نوآوری برای افزایش آرامش مشتری‌ها است.

مظلومی با تأکید بر اینکه بیمه تعاون یک مزیت رقابتی برای خود تعریف کرده، اظهار داشت: مهم‌ترین مزیت رقابتی این مجموعه سرعت پرداخت خسارت است که بیمه تعاون سریع‌ترین بیمه در این زمینه است و هیچ پرونده بازی در پرداخت ندارد.

مدیرعامل بیمه تعاون ادامه داد: همچنین در حال پیگیری هستیم تا محصولات نوین و اختصاصی خاص به جامعه عرضه کرده و چابک و نوآور باشیم.

وی با اشاره به مشتری‌های عمده این مجموعه گفت: تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ به‌عنوان مشتریان عمده با بیمه تعاون همکاری دارند که ازجمله آن‌ها شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا هستند. همچنین گروه تولیدی زر، موسسه مالی اعتباری ملل، تعداد زیادی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو، بانک توسعه تعاون و بانک رفاه از مشتری‌های عمده و بزرگ این مجموعه هستند.

مظلومی با تأکید بر تداوم روند صعودی در کسب سهم بازار این بیمه گفت: حق بیمه تولیدی تا اوایل دی‌ماه امسال به نزدیک ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده، ۲۶۰ هزار بیمه‌گذار فعال و ۱۱۷ هزار نفر هم بیمه‌شدگان درمان از مشتری‌های بیمه تعاون هستند و به عبارتی ۳۷۷ هزار نفر مشتری این بیمه هستند.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون درباره وضعیت سودآوری این شرکت عنوان کرد: روند سودآوری در سال ۹۹ جهشی مهم و اساسی داشت و کماکان در سال ۱۴۰۰ این روند ادامه دارد، به‌طوری‌که در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ سود عملیاتی نسبت به سال ۹۹ رشد کرده است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت بیمه تعاون در بخش بیمه‌های زندگی از اواخر سال ۱۳۹۹ گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۰۰ میلیارد تومان فروش بیمه‌های زندگی در این مجموعه انجام شد و در حال حاضر سازمان فروش برای این رشته بیمه فعال‌شده و بیش از ۶۰۰ نیرو در این بخش فعل است.

مدیرعامل بیمه تعاون همچنین به محصول انحصاری این مجموعه اشاره کرد و گفت: این محصول کاملاً به‌صورت انحصاری توسط بیمه تعاون ارائه و ۳ هزار واحد کسب‌وکار را نجات داد. به‌این‌ترتیب که بیمه تعاون خسارت سه هزار واحد کوچک و متوسط را که در اثر کرونا تعطیل شده بودند، پرداخت کرد، این محصول کاملاً اختصاصی بیمه تعاون بود که کمک بزرگی به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط که در شرایط کرونا تعطیل شده بودند، کرد.

وی ارتقای این شرکت بیمه‌ای از بازار پایه زرد فرابورس به بازار دوم را یکی از افتخارات مهم بیمه تعاون دانست و گفت: این مجموعه توانسته است برای سه سال متوالی توانگری مالی سطح یک را حفظ کند. همچنین تداوم افزایش سهم بازار از برنامه‌های مهم بیمه تعاون است، سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی تأمین و به‌زودی کارهای ثبت افزایش سرمایه انجام خواهد شد و بعد از ثبت سرمایه در پی دریافت مجوزهای جدیدی برای ارائه محصولات جدیدتر هستیم.

برهمین اساس طی معاملات روز جاری نماد بیمه تعاون در بازار دوم فرابورس بازگشایی شد. این شرکت که از امروز با نماد «وتعاون» در بازار دوم فرابوس فعال است طی روز جاری و در جریان گشایش نماد با قیمت پایانی ۱۷۰۱ ریال به ازای هر سهم کار خود را به پایان رساند.

گفتنی است شرکت بیمه تعاون  در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۹ اعلام کرد که درخواست پذیرش سهام خود به عنوان نخستین شرکت تعاونی سهامی عام در جلسه هیئت پذیرش فرابورس مطرح و با پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران به صورت مشروط موافقت شده است.

پس از آن در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ با اعلام مدیر پذیرش فرابورس ایران، شرکت بیمه تعاون با نماد «وتعاون» پس از احراز تمام شرایط پذیرش، به عنوان دویست و شصت و هشتمین نماد معاملاتی و صد و شصت و دومین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران جای گرفت و حال در روز ۱۴ دی ماه ۱۴۰۰، شرکت بیمه تعاون، با سرمایه اسمی ۵۰۰ میلیارد تومان، به عنوان یکصد و نودمین شرکت در بازار دوم فرابورس ثبت شد.

قابل بیان است که حضور شرکت بیمه تعاون در بازار دوم فرابورس ایران به منزله شفافیت مالی بیشتر و در نتیجه کسب رتبه اعتباری مطلوب تر است.

همچنین سهامداران این شرکت نیز به سبب این حضور می توانند از امتیازاتی همچون «افزایش نوسان سهام از ۳ به ۵ درصد»، «اخذ تسهیلات از بانک با وثیقه سهام»، «معافیت مالیاتی تا ۲۵ درصد» و مواردی از این دست بهره مند شوند.

شایان ذکر است، این شرکت در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۲ به عنوان یکصد و پنجاه و دومین نماد معاملاتی بازار پایه فرابورس در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی فعالیت خود را آغاز کرده و نخستین شرکتی بود که تمام پذیره نویسی آن تنها از طریق فرابورس و شبکه کارگزاری انجام شد.

این مهم سبب شد تا رئیس وقت اداره عملیات بازار فرابورس ایران در خرداد ۱۳۹۴ با اشاره به استقبال معاملات صورت گرفته شرکت بیمه تعاون مطرح کند: «معاملات بیمه تعاون به عنوان نماینده شرکت های تعاونی در فرابورس ایران حاکی از آمادگی فرابورس برای ورود دیگر شرکت های تعاونی به بازار پایه است».

شایان ذکر است: حفظ سطح یک رتبه توانگری مالی با نسبت ۱۲۱ درصد، کاهش مالیات مطالبه شده درخصوص عملکرد سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال، کنترل ضریب خسارت، جذب و حفظ مشتریان، پیگیری مستمر وصول مطالبات، توزیع مناسب ریسک بیمه‌گری توسط بیمه های اتکایی و اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت ریسک ایزو ۳۱۰۰۰ به همراه کسب گواهی تعهد به تعالی سازمانی، از دیگر مواردی است که در دایره دستاوردهای مالی شرکت بیمه تعاون برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به تمام ذی نفعان این شرکت جای گرفته است.

گفتنی است مشاور پدیرش این شرکت ، تامین سرمایه نوین است.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه دی