تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۹:۴۱
25 بازدید
کد خبر : 7303

عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران خبر داد؛

نامناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون معرفی شدند

نامناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون معرفی شدند
اخبار پولی مالی- براساس بررسی های آماری، نامناسبترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان 1400 غیرقابل پیش بینی بودن قیمت ها، موانع در فرآیندهای اداری و دشواری در تامین مالی از بانک ها بوده است.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، علی مطیع جهانی عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران، با بیان این مطلب اظهار داشت: محیط کسب و کار؛ شامل مجموعه عواملی می شود که بر عملکرد یا اداره بنگاههای اقتصادی موثر هستند اما تقریبا خارج از کنترل مدیران بنگاه ها قرار دارند.

وی ادامه داد: عواملی نظیر قوانین و مقررات، میزان بارندگی، فرهنگ کاری و …. در هر منطقه جغرافیایی و در هر رشته کاری و نیز در طول زمان متفاوت هستند.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران یادآور شد: طبق ماده ۴ قانون بهبود فضای کسب و کار، اتاقها موظفند به منظور اطلاع سیاستگذاران از وضعیت محیط کسب و کار کشور، شاخص های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین و به طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استانها، بخشها و فعالیتهای اقتصادی، سنجش و اعلام کنند و براین اساس، اجرای طرح پایش شاخص های ملی محیط کسب و کار با همکاری اتاق های تعاون، بازرگانی و اصناف از بهمن ماه سال ۱۳۹۵ اجرا می شود.

وی با اشاره به نتایج اجرای بیستمین دوره طرح پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان ۱۴۰۰ بیان داشت: در طرح پایش تابستان ۱۴۰۰، تعداد ۴۳۰ فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت ها و در کلیه استان‌ها مشارکت داشتند.

مطیع جهانی افزود: براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب ‏وکار بخش تعاون ایران در تابستان۱۴۰۰ رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۵.۴ (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که بصورت بسیار جزئی شرایط محیط کسب و کار نسبت به فصل گذشته (رقم شاخص “پایش بهار ۱۴۰۰″، ۵.۶۵ می باشد) بهتر شده است. در مجموع از نظر فعالان اقتصادی بخش تعاون، همچنان وضعیت محیط کسب و کار بخش تعاون، مطلوب نیست.

معاون پشتیبانی و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران به مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار، محدودیت دسترسی به آب و محدودیت دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در مدت مذکور بوده اند.

وی ابراز داشت: این بررسی نشان داده است که خدمات بهترین محیط کسب و کار و کشاورزی بدترین محیط کسب و کار را به خود اختصاص داده اند. همچنین فعالیت های مالی و بیمه بهترین محیط کسب و کار و فعالیت های ساختمان بدترین محیط کسب و کار را داشته اند.

خاطرنشان می شود، براساس بررسی های آماری، استانهای هرمزگان، آذربایجان غربی، گلستان بهترین محیط کسب وکار را ثبت کرده اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه سرمد بیمه سرمد بیمه دی