تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸
163 بازدید
کد خبر : 7497

گزارش:

صدور حکم مدیرعامل جدید بانک شهردر مراحل نهایی

صدور حکم مدیرعامل جدید بانک شهردر مراحل نهایی
اخبار پولی مالی- سیدمحمدمهدی احمدی به عنوان مدیرعامل بانک شهر برگزیده شد؛ خبری که ظاهرا به مذاق عده ای خوش نیامده است.

به گزارش اخبار پولی مالی، هیات مدیره بانک شهر در آخرین نشست خود که دوشنبه هشتم آذرماه برگزار شدبه اتفاق آرا، قائم مقام مدیرعامل این بانک را به سمت مدیرعامل جدید بانک شهر برگزید و برای طی مراحل قانونی بعدی به مراجع ذیربط منعکس نموده، تا ضمن دریافت تاییدیه های لازم، در خصوص آن اتخاذ تصمیم نهایی گردد.
روالی قانونی که برای انتخاب مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری و بر اساس «دستورالعمل نحوه‌ احراز و لغو تأییدیه صلاحیت حرفه‌ای مدیران مؤسسات اعتباری» که در یکهزار و دویسـت و هشـتاد و هشـتمین جلسـه شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده و در راستای اجرای بند «ت» ماده ۲۱ «قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعه کشور» مصوب سال ١٣٩۵ می بایست طی شود.
بدین ترتیب مشخص می شود که انتصاب سیدمحمدمهدی احمدی، عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل بانک شهر به سمت مدیرعامل این بانک، انتخابی است که بر اساس چارچوب ها و ضوابطی مشخص صورت گرفته و نمی توان خدشه ای به آن وارد کرد اما برخی آگاهانه یا ناآگاهانه تلاش دارند ماجرا را به گونه ای دیگر نشان داده و حتی در این مسیر از حمله به «تابناک» نیز ابایی ندارند.
برای آنکه ماجرا روشن شود، بهتر است رزومه مدیرعامل جدید بانک شهر را مرور کنیم که در سال ۸۵ به مدت سه سال به عنوان مدیر اداری و پشتیبانی بیمه ملت فعالیت کرده، در سال ۸۸ به سمت مشاور مدیرعامل این بیمه برگزیده شده و تا انتخاب به عنوان مشاور مدیرعامل بانک پارسیان در سال ۹۲، در این مجموعه حضور داشته، از سال ۹۳ عضو هیات مدیره بانک شهر شده و به عنوان معاون ارزی وامور بین اللملل این بانک هم برگزیده شده و از سال ۹۹ قائم مقام مدیرعامل بانک شهر بوده است.
اینها مواردی از سوابق کاری اوست که در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل اقتصاد بازرگانی از دانشگاه شهید بهشتی است، تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران و در رشته علوم اقتصادی به پایان رسانده، دکترای اقتصاد از واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران را در کارنامه دارد و از سوی بنیاد ملی نخبگان، عنوان «نخبه علمی کشور» را دریافت کرده است.
کارنامه پر و پیمان مدیری که افزون بر تجارب متعدد و پرشمار در حوزه بیمه و بانک، سالهاست عضو هیات علمى دانشگاه آزاد تهران شمال با مرتبه استادیار پایه ٢٨ هم هست و بیش از ۳۰ مقاله علمی و پژوهشی چاپ شده دارد و حالا در ادامه مسیر کاری خود به عنوان مدیرعامل بانک منصوب شده است. انتصابی که برخی سعی دارند آن را نشات گرفته از مسائل متفرقه اعلام کنند در حالی که نیم نگاهی به رزومه کاری وی، بهترین استدلال در رد شایعات است.
رویکردی که قطعا از سر دلسوزی نیست که اگر این گونه بود، نمی شد به انتصاب فردی که سالها در حوزه اقتصاد تحصیل و فعالیت کرده،وقریب ۱۵سال در حوزه بانک وبیمه فعال بوده و مدارج مختلف را طی کرده خرده ای گرفت و کوشید روند قانونی انتخاب مدیرعامل بانک که در قانون اندیشیده شده و با دقت نظر زیاد اجرایی می شود را زیر سوال برد لازم به ذکر است بانک شهر بانک دولتی نیست بلکه ۹شهرداری کلان شهر کشور سهامداراصلی وبیش از۳۰درصدسهام متعلق به سهامداران خرد می باشد که طبق اساسنامه بانک های خصوصی هیات مدیره توسط سهامداران درمجمع سالیانه انتخاب می شوند ونصب مدیر عامل بانک باتایید واخذ نظر ورای هیات مدیره صورت می گیرد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک صادرات بانک صادرات بیمه دی بانک ملی
مروری بر عملکرد ایدرو به مناسبت بزرگداشت هفته دولت
تامین اجتماعی شعبه همیشه همراه 26051401
تولید سبز