تاریخ انتشار : شنبه 6 شهریور 1400 - 18:32
کد خبر : 844

بر اساس تازه ترین گزارشها از آمارهای اقتصادی بانک مرکزی

سهم از بازار بانک کارآفرین افزایش یافت

سهم از بازار بانک کارآفرین افزایش یافت
اخبار پولی مالی- در بخش رشد شاخص های منابع و مصارف، بانک کارآفرین بیش از میانگین شبکه بانکی رشد داشته و سهم از بازار این بانک در کل شبکه بانکی و کل بانک های خصوصی افزایش یافته است.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، گزارش اخیر آمارهای اقتصادی بانک مرکزی در بخش پولی و بانکی حکایت از موفقیت برنامه های توسعه ای بانک کارآفرین در طول یکسال اخیر دارد. به طوری که روند ثابت سنوات قبل سهم از بازاربانک درطول یک سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است .

شرح منابع تسهیلات کل شبکه بانکی۴۰%۵۱%کل بانک های خصوصی۴۴%۶۵%بانک کارآفرین۶۶%۱۳۲%

همچنین این آمار تاکید می کند که ، رشد منابع درکل شبکه بانکی و بانکهای خصوصی کشور در خردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به ترتیب ۴۰ و ۴۴ درصد بوده است، این درحالی که منابع بانک کارآفرین درمدت مذکور ۶۶ درصد رشد داشته است .

بر اساس این گزارش ،بانک کارآفرین در راستای تامین مالی بنگاه ها، درجذب منابع نیز بیش از میانگین شبکه بانکی عمل کرده است .

بررسی آمارهای رشد سپرده‌های دیداری بانک کارآفرین درطول یکسال گذشته نشان می دهد که بانک کارآفرین در این مدت به رقابت‌های ناسالم در جذب منابع ورود نکرده است. به گونه ای که رشد سپرده های دیداری در پایان خرداد ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل درکل شبکه بانکی کشور ، بانک های خصوصی و بانک کارآفرین به ترتیب معادل ۴۷ ، ۴۹ و ۲۲۲ درصد بوده است .

بانک کارآفرین در طول یکسال اخیر دارد. به طوری که  روند ثابت سنوات قبل سهم از بازار بانک درطول یک سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است .

13364_orig

اخبار پولی مالی
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.