تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
261 بازدید
کد خبر : 8329

در مراسم رونمایی از سرویس جدید آپ با سبدگردان آرمان اقتصاد عنوان شد:

سبدگردان آرمان اقتصاد به دنبال گسترش سرمایه گذاری غیر مستقیم است

سبدگردان آرمان اقتصاد به دنبال گسترش سرمایه گذاری غیر مستقیم است
اخبار پولی مالی- سبدگردان آرمان اقتصاد با همکاری آپ قصد دارد که سرمایه گذاری غیر مستقیم را گسترش داده و هر سال طیف وسیعی از افراد جامعه را درگیر این نوع سرمایه گذاری کند.

به گزارش اخبار پولی مالی روز یک شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۴۰۰  در یک نشست خبری از سرویس جدید اپلیکیشن آپ با همکاری مشترک آسان پرداخت و شرکت سبدگردان آرمان اقتصاد در محل هتل اسپیناس رونمایی شد.
احمد اتحادپور، مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد، در ابتدای نشست گفت: سبدگردان آرمان اقتصاد با همکاری آپ قصد دارد که سرمایه گذاری غیر مستقیم را گسترش داده و هر سال طیف وسیعی از افراد جامعه را درگیر این نوع سرمایه گذاری کند و سرمایه گذاری مستقیم اولویت دوم سرمایه گذاران باشد.
مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد ادامه داد: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری با استفاده از سبدگردانی که سرمایه‌گذ‌اری غیرمستقیم است چندان شناخته شده نبود و مردم بیشتر به صورت مستقیم در بازار، سرمایه گذاری می‌کردند. از سوی دیگر در سبدگردانی‌ها هم مبالغ کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را به عنوان سرمایه‌گذاری قبول نمی‌کردند زیرا زیرساخت‌هایش فراهم نبود.
اتحادپور در خصوص جزییات نشست مشترک سبدگردانی آرمان اقتصاد و شرکت آسان پرداخت(آپ) گفت: هدف اصلی ما این است که تمام افراد جامعه به طور غیرمستقیم در سبدها سرمایه‌گذاری کنند یعنی یک نفر با ده میلیون تومان هم بتواند در ایران سبد داشته باشد.
مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد ادامه داد: متاسفانه تاکنون تمام رقبا و شرکت‌های سبدگردانی اعداد زیر ۵۰۰ میلیون و یک میلیارد را در سبد حساب نمی کردند چون اصلا زیرساخت‌های آن وجود نداشت. البته از نظر درآمدی هم سود بسیار کمی داشت و اصلا قابل توجیه نبود چون مثلا ده میلیون تومان کارمزدش در سال، ۱۰۰ هزار تومان می شود که طبیعتا به صرفه نیست.
اتحادپور تاکید کرد: به همین منظور کار کارشناسی دقیقی انجام دادیم و چند ماه زمان صرف شد تا شرایط را به گونه‌ای تسهیل کنیم که همه افراد با هر مبلغی که می خواهند بتوانند سبد تشکیل دهند.
وی بیان کرد: مشکل بازار سرمایه این است که همه افراد می‌خواهند مستقیما در این بازار ورود کرده و سرمایه گذاری کنند که اغلب هم در سرمایه‌گذاری‌هایشان موفق نبوده‌اند، و به همین علت شرکت سبدگردان آرمان اقتصاد با این طرح قصد دارد افرتدی که مبالغ کوچکی دارند و در بازار متضرر می شوند را به بازار بیاورد و برایشان سود سازی های خوبی انجام دهد. در واقع هدف این است که با راهکارهای جدید سبد گردانی داشته باشیم به وسعت ایران.
مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد در خصوص چالش‌های موجود هم گفت: بزرگترین چالش در این زمینه نبود زیر ساخت معامله برای مبالغ ۱۰ میلیون تومانی بود ضمن آنکه وقتی تعداد سبدها زیاد می‌شد اماکن مدیریت بهینه روی آنها کمتر بود، اما با نرم افزارهایی که نوشته شده و تنها با یک کلیک برای ده ها نفر می توانیم معامله انجام دهیم.
در ادمه نشست الهام موسوی نسب، مدیر محصول سرویس های سرمایه گذاری های آپ نیز گفت: این رونمایی کار مشترک بین آسان پرداخت و شرکت سبدگردان آرمان اقتصاد خواهد بود.
وی ادامه داد: پیش از این سبدگردانی وجود داشته اما اینکه این امر به راحتی در دسترس کل افراد قرار بگیرد میسر نبوده و اپلیکیشن آپ به دلیل تعداد بالای نصبی که دارد، این سرویس را می تواند آنلاین و کاملا غیر حضوری در اختیار کاربران قرار دهد.
موسوی نسب افزود: مزیت دومی که این برنامه برای کاربران ایجاد می کند این خواهد بود که با حداقل ترین سرمایه و صرفا ده میلیون تومان سرمایه گذار می تواند از خدمات سبدگردانی که قبلا با سرمایه حداقل ۵۰۰ میلیون و یک میلیارد انجام می‌شد، استفاده کند.
مدیر محصول سرویس های سرمایه گذاری اپلیکیشن آپ بیان کرد: در این پروسه حداقل ترین ورود اطلاعات را خواهد داشت اما با استفاده از کد ملی کاربر زیرساخت‌های سجام اطلاعات کاربران را فراخوانی می کنیم و بدین ترتیب کار سرعت بیشتری می‌گیرد.
وی همچنین گفت: شرکت آسان پرداخت این سرویس در هفته جاری فعال خواهد کرد و سعی دارد آن را برای کسانی که سرمایه های خرد دارند و می خواهند از خدمات سبدگردانی استفاده کنند ارائه دهنده خدمات باشد تا همه افراد بتوانند سبدهای خود را به صورت حرفه‌ای توسط سبدگردان ها را مدیریت کنند.

وی در انتها اشاره کرد: مزیت بعدی که این برنامه در بازار سرمایه ایجاد خواهد کرد این خواهد بود که نوسانات هیجانی که پیش از این سرمایه‌گذار به بدنه بازار وارد می کرد وجود نخواهد داشت و این محصول به نفع سرمایه گذار و بازار سرمایه خواهد بود، زیرا نوسانات روانشناختی را کم کرده و کاربر هم سود بهتر و هم پایین ترین ضرر و ریزش را تجربه خواهد کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه دی