تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اسفند 1400 - 14:30
455 بازدید
کد خبر : 14909

 از سوی موسسه اعتبارسنجی برهان :

رتبه اعتباری داخلی -BBB بیمه تعاون تمدید شد

رتبه اعتباری داخلی -BBB بیمه تعاون تمدید شد
اخبار پولی مالی-رتبه اعتباری داخلی بیمه تعاون از سوی موسسه اعتبارسنجی برهان مجدد تمدید شد.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، نخستین گزارش رتبه بندی اعتباری شرکت بیمه تعاون در خردادماه سال ۱۴۰۰ تهیه شده بود و با توجه به اینکه گزارش رتبه بندی صورت گرفته بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده سالانه تا سال مالی ۱۳۹۸ تهیه شده بود و هم اکنون صورت های مالی سال ۱۳۹۹ نیز تهیه و منتشر شده است، موسسه اعتبارسنجی برهان اقدام به به روزرسانی گزارش اعتباری تهیه شده خود کرد و تغییرات صورت گرفته در ریسک مالی شرکت بیمه تعاون و سایر عواملی که در تعیین رتبه اعتباری شرکت دخیل هستند (همچون: ریسک صنعت، جایگاه رقابتی، عوامل کیفی و عوامل تعدیلگر) را مورد بررسی قرار داده و گزارش رتبه بندی جدیدی را منتشر کرده است.
بر اساس این گزارش، بررسی صورت های مالی سالانه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ حاکی از آن است که رتبه اعتباری شرکت، دچار تغییرات و نوسانات شدید و اثرگذار بر روی رتبه اعتباری نشده و برآیند عملکرد شرکت بیمه تعاون در این سال، همراستا و در جهت سال های گذشته است و بر این اساس، رتبه اعتباری پایش، همانند قبل -BBB خواهد بود.
این گزارش همچنین تأکید می کند که کفایت سرمایه برای پوشش ریسک های بیمه گری، بازار، اعتباری، نقدینگی و عملیاتی شرکت بیمه تعاون به طور کلی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، با توجه به ویژگی خاص صنعت بیمه، لزوم توانایی در ایفای تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت بیمه گزاران و توجه به اصولی نظیر پایداری (Sustainability) در دوام یک شرکت در برابر تغییرات محیط تجاری و اطمینان از توانگری مالی مستمر برای آن ضروری است.
در کشورهای توسعه یافته یکی از ابزاهای مهم سنجش توانگری مالی و توانایی ایفای تعهدات یک شرکت بیمه در برابر بیمه گزاران و نیز انتشار هرگونه اوراق بدهی و اتکائی منوط به کسب رتبه اعتباری بوده که نمایانگر سطح کمی و کیفی شرکت بیمه در توانایی در ایفای تعهدات خود می باشد؛ چراکه لزوم شفافیت مالی و اطلاعاتی برای یک شرکت بیمع و مشتریان و ذی نفعان آن امری مهم بوده و نشان دهنده این مهم است که شرکت بیمه تا چه میزان در شاخص های عملکردی خود موفق عمل کرده است.
در این خصوص شرکت بیمه تعاون با توجه به مأموریت سازمان مبنی بر تعالی سازمانی و بهبود مستمر فعالیت های شرکت با شرکت در اعتبارسنجی موسسه برهان موفق به کسب رتبه اعتباری -BBB شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک سپه بانک سپه تامین سرمایه تمدن
تولید سبز