تاریخ انتشار : سه شنبه 21 شهریور 1402 - 10:16
کد خبر : 65527

بیمه عمرو آتیه پاسارگاد؛ محصولی با پشتوانه نظری و اجرایی ۲۰ ساله

بیمه عمرو آتیه پاسارگاد؛ محصولی با پشتوانه نظری و اجرایی ۲۰ ساله
اخبار پولی مالی_ طراحی، عرضه و توسعه بیمه‌های زندگی در شرکت بیمه پاسارگاد طی حدود دو دهه فعالیت شرکت همیشه در دستور کار بوده است. صدور بیش از 7 میلیون بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه و دارا بودن رتبه اول بازار در صدور بیمه‌های زندگی توسط این شرکت، خود نشان دهنده میزان توجه و اهمیت این محصول در شرکت بیمه پاسارگاد دارد.

به گزارش اخبار پولی مالی، شرکت بیمه پاسارگاد به عنوان موفق‌ترین و پیشرو ترین شرکت بیمه در حوزه بیمه‌های عمر و زندگی، بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه- تکمیلی بازنشستگی را طراحی و به بازار عرضه کرده است. دست یافتن به چنین جایگاهی در صنعت بیمه کشور توسط بیمه پاسارگاد امری اتفاقی نیست. نگاهی به پیشینه و سوابق فعالیت معصوم ضمیری مدیرعامل فعلی این شرکت و مدیرعامل اسبق شرکت بیمه آسیا نشان می‌دهد که این رویکرد از گذشته جزو ایده‌ها و برنامه‌های وی برای تقویت رفاه اجتماعی در سطوح مختلف جامعه بوده است.

بیمه عمر و آتیه پاسارگاد در گذر زمان

ورق زدن نشریه داخلی شرکت بیمه آسیا در نیمه اول دهه ۸۰ شمسی نکات بسیار جالب و مهمی را به ما یادآور می‌شود.در شماره‌ ۶۴ این ماه‌نامه که مربوط به اردیبهشت ماه ۱۳۸۴ است با خبری مواجه می‌شویم که در نوع خود قابل توجه بود؛ «پس از ده سال نخستین بیمه نامه عمر و پس انداز سررسید شد»

براساس این گزارش، ویژه برنامه سررسید نخستین بیمه‌نامه عمر و پس انداز، نوزدهم اردیبهشت ماه با حضور اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل، مدیران و همچنین نمایندگان رسانه‌های جمعی در سالن اجتماعات ساختمان شماره یک بیمه آسیا برگزار شده است.
در این مراسم معصوم ضمیری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا ضمن تشکر و قدردانی از دکتر فرزین برزویه به دلیل اعتماد به بیمه آسیا و خرید بیمه این بیمه‌نامه ده ساله، در مورد بیمه عمر و پس‌انداز گفت: شرکت‌های بیمه با جمع آوری پس‌اندازهای اندک ولی بی‌شمار مردم، اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های سودآور و کم ریسک می‌کنند و منافع خوبی را به افرادی که بیمه‌نامه را خریده‌اند، باز می‌گردانند.
مدیرعامل بیمه آسیا ادامه داد: بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز مناسب‌ترین راه برای رفع نیازهایی از قبیل مخارج تحصیلی فرزندان و تشکیل زندگی آنهاست و از سوی دیگر بهترین مسیر برای تامین سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی و مشارکت در بخش‌های اقتصادی کشور است، از این جهت توسعه بیمه عمر و پس انداز نه تنها موجب رفاه خریداران بیمه‌نامه می‌شود، بلکه تامینی برای آینده بازمانده‌های آنها است.
اکنون پس از گذشت حدود ۱۸ سال از آن زمان معصوم ضمیری به عنوان مدیرعامل بیمه پاسارگاد، با همان نگاه و رویکرد بیمه نامه عمر و تامین آتیه- تکمیلی بازنشستگی گروهی این شرکت را معرفی کرده است.

ایده‌ای که براساس آن شرکت بیمه با جمع آوری مبالغ کوچک و سرمایه‌گذاری آن‌ها علاوه بر ارائه پوشش‌های بیمه‌ای، امکان بهره‌مندی بیمه‌شدگان از مزایای سرمایه‌گذاری مبالغ تجمیع شده را فراهم می‌کند.

بیمه‌نامه عمر و تامین آتیه تکمیلی بازنشستگی گروهی دارای چه مشخصاتی است؟

بیمه‌نامه عمر و تامین آتیه تکمیلی بازنشستگی گروهی دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه فردی است که برخی از آنها به صورت زیر است:

۱- امکان پرداخت حق بیمه سهم بیمه شده
۲- قابلیت افزودن مبلغی به عنوان آورده اولیه بیمه‌نامه از محل ذخیره پایان خدمت کارکنان
۳- پرداخت وام از محل اندوخته بیمه‌نامه
۴- تخصیص مشارکت در منافع حداقل به میزان %۸۵ بازده حاصل از سرمایه‌گذاری ذخایر ریاضی
۵- بهره‌مندی از پوشش خطر فوت تا سن ۹۰ سالگی
۶- دارا بودن پوشش‌های تکمیلی نظیر معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی کامل و دائم
۷- پوشش بیمه فوت در اثر حادثه
۸- پوشش هزینه‌های پزشکی نقص عضو و از کار افتادگی بر اثر حادثه
۹- بیماری‌های خاص
۱۰- درمـان تکـمیلی: هـزینـه بستـری در بیـمارستـان در دوره اول و دوم بیمه‌نامه ‌(دوره پرداخت مستمری)

بیمه‌نامه عمر و تامین آتیه تکمیلی بازنشستگی دارای چه دوره‌هایی است؟

این بیمه‌نامه دارای دو دوره زمانی است:

دوره اول: دوره تشکیل سرمایه که مدت آن حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال

دوره دوم: دوره پرداخت مستمری به بیمه شده محسوب می‌شود که مدت آن حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۵ سال است.

مجموع مدت زمان دوره اول و د وره دوم حداکثر ۵۰ سال می‌باشد (مشروط بر اینکه جمع مدت زمان دو دوره و سن بیمه شده از ۹۰سال تجاوز ننماید.)

حداکثر سن برای شروع دوره تشکیل سرمایه ۷۰سال و اتمام دوره ۷۵سال می‌باشد.

دوره دوم زمانی مربوط به پرداخت مستمری به بیمه شده؛
– در این دوره حداقل زمان پرداخت مستمری ۵ سال و حداکثر آن ۳۵ سال پیش‌بینی شده است.

پوشش‌های بیمه‌ای دوره دوم؛

– در صورت فوت بیمه شده در طی دوره دوم بیمه‌نامه تا سقف ۱۰۰درصد سرمایه سال آخر بیمه‌ای
– پوشش درمان تکمیلی در زمان دریافت مستمری در صورت بستری شدن بیمه شده در بیمارستان

پوشـش‌هـای بیمـه‌ای دوره اول؛

۱- فوت به هر علت تا سقف ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۲- فوت ناشی از حادثه تا سقف ۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۳- نقص عضو ناشی از حادثه تا سقف ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۴- پرداخت سرمایه در صورت از کارافتادگی
به هر علت تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۵- پوشش بیماری‌های خاص تا سقف ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۶- معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت کار افتادگی بیمه شده
۷- بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی تا سقف ۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۸- هزینه پزشکی ناشی از حادثه تا سقف ۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

بیمه‌ عمر و تامین آتیه تکمیلی بازنشستگی چه مزایایی دارد؟

آورده اولیه از منابع ذخیره سنواتی سرمایه انسانی؛

با توجه به وجود گزینه پرداخت آورده اولیه، این امکان وجود دارد که سازمان‌ها بخشی از ذخیره سنوات خدمت همکاران را از شروع بیمه‌نامه و همچنین در سال های بعد از شروع بیمه‌نامه به عنوان آورده اولیه در بیمه‌نامه‌ها منظور کنند که این مسأله باعث بازدهی ذخیره سنوات برای همکاران خواهد شد.

دریافت وام؛

امکان پرداخت وام برای این بیمه با درخواست بیمه گذار به بیمه‌شدگان امکان پذیر است.
امکان طبقه بندی گروه بیمه‌شدگان؛
– براساس حقوق و مزایای بیمه‌شدگان
– براساس عناوین شغلی بیمه‌شدگان
– براساس نظر کارفرما (بیمه گذار)

امکان پرداخت حق بیمه سهم شده؛

درصد یا مبلغی از حقوق و مزایای دریافتی کارمندان و حق بیمه سهم بیمه‌گذار (کارفرما) و افزایش هر ساله آن با توجه به افزایش حقوق و مزایا و متناسب با نرخ تورم سالیانه.

معافیت مالیاتی؛

بر اساس ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم، مبلغ پرداختی بیمه شده از مبلغ حقوق و مزایا قبل از کسر مالیات برداشت می‌شود و به این ترتیب امتیاز مالیاتی ویژه‌ای متوجه کارکنان خواهد بود، علاوه بر آن مبلغ پرداختی بابت حق بیمه سهم کارفرما نیز صریحا به عنوان هزینه قابل قبول تلقی می‌شود.

صدور بیمه‌نامه بر اساس میانگین سنی گروه بیمه‌شدگان؛

در قرارداد عمر و تامین آتیه – تکمیلی بازنشستگی می‌توان از میانگین سنی بیمه‌شدگان برای تنظیم قرارداد استفاده کرد. به عنوان مثال چنانچه میانگین سنی بیمه شدگان ۳۵ سال باشد بهره‌مندی کلی بیمه‌شدگان به صورت یکنواخت در قرارداد در نظر گرفته خواهد شد.

گروه بندی شغلی؛

در این طرح بیمه‌گذار(کارفرما) می‌تواند کارکنان خود را بر اساس عناوین شغلی و رتبه سازمانی به حداکثر ۱۰ طبقه شغلی تقسیم‌بندی کرده و علاوه بر تعیین و پرداخت حق بیمه متناسب با حقوق دریافتی کارکنان پوشش‌های بیمه‌ای مدنظر برای گروه شغلی را نیز تعیین نماید

نحوه بازخرید بیمه‌نامه؛

کلیه شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسساتی که تعداد کارکنان آن‌ها ۵ نفر و بیشتر باشد مشمول استفاده از طرح بیمه‌نامه عمر و تامین آتیه – تکمیلی بازنشستگی می‌باشند و در صورت قطع ارتباط کاری بیمه شده با بیمه‌گذار به علت استعفا، اخراج و یا بازنشستگی در صورت تمایل بیمه شده به ادامه بیمه نامه، بیمه شده از گروه مربوطه خارج شده و می‌تواند با صدور الحاقیه و پرداخت حق بیمه، بیمه نامه خود را به صورت انفرادی ادامه داده و یا درخواست بازخرید نماید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.