تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 آبان 1400 - 10:36
237 بازدید
کد خبر : 5863

در چهارمین همایش تامین مالی از طریق بازار سرمایه مطرح شد:

۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مجموع سرمایه صندوق‌های خصوصی در فرابورس

۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مجموع سرمایه صندوق‌های خصوصی در فرابورس
اخبار پولی مالی- صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی منابع مالی را از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده و در ازای آن به آن‌ها سهم یا واحد مشارکتی می‌دهند ضمن آنکه منابع مالی جمع‌آوری شده را در شرکت‌های هدف سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گزارش اخبار پولی مالی به روابط عمومی، علیقلی‌پور  مدیر نهادهای مالی فرابورس ایران در پنل «نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در تامین مالی» که در جریان چهارمین همایش تامین مالی از طریق بازار سرمایه برگزار شد، به پذیره‌نویسی ۱۶ صندوق سرمایه‌گذاری شامل ۱۳ صندوق جسورانه و ۳ صندوق خصوصی تا کنون در فرابورس اشاره کرد و گفت: تا پایان سال جاری تعداد این صندوق‌ها به بیش از ۲۰ عدد خواهد رسید که به تامین مالی کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌هایی که نیاز به سرمایه دارند، کمک خواهد کرد.

علیقلی‌پور از آغاز پذیره‌نویسی یک صندوق خصوصی دیگر در نماد «سورین» به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومانی از هجدهم آبان‌ماه خبر داد و گفت: بدین ترتیب ارزش صندوق‌های خصوصی فرابورسی در مجموع به بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خصوصی، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها از مراحل ابتدایی تا بلوغ را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: این صندوق‌ها منابع مالی را از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده و در ازای آن به آن‌ها سهم یا واحد مشارکتی می‌دهند ضمن آنکه منابع مالی جمع‌آوری شده را در شرکت‌های هدف سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گفته مدیر نهادهای مالی فرابورس ایران صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی به تنوع ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه کمک می‌کنند همچنین این صندوق‌ها می‌توانند با حداقل آورده به مدیریت منابع بپردازند.

علیقلی‌پور در بخش دیگری از پنل نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در تامین مالی از مزیت‌های این صندوق‌ها را عمر محدود آن‌ها عنوان کرد و افزود: از این رو در صندوق‌های خصوصی، چالش‌ بنگاه‌داری نداریم و طی مدت‌زمان مشخصی از شرکت‌ها خارج می‌شوند، به چرخه اقتصاد برمی‌گردند و دوباره شروع به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ضعیف‌تر می‌کنند.

گفتنی است در چهارمین همایش تامین مالی از طریق بازار سرمایه ضمن ارائه کارنامه تامین مالی از طریق بازار سرمایه، ابزارهای نوین تامین مالی نیز معرفی شد و مزایا و چالش‌های این مسیر مورد واکاوی قرار گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه سرمد بیمه دی تامین سرمایه امین
تولید سبز