تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
277 بازدید
کد خبر : 1435

تکمیل فرایند کنترل آلایندگی درب های باتری شماره ۳ با اجرای پروژه تمیز کننده:

کک‌سازی ذوب‌آهن اصفهان در مسیر سبز

کک‌سازی ذوب‌آهن اصفهان در مسیر سبز
اخبار پولی مالی- عملکرد مناسب و بهینه درب‌های فلکسیبل نقش به سزایی در کاهش و کنترل آلایندگی های باتری کک سازی دارد لذا به منظور تکمیل فرایند کنترل آلایندگی در این بخش ،ساخت ، نصب و راه اندازی تمیز کننده درب های باتری شماره ۳ در دستور کار مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی قرار گرفت.

به گزارش اخبار پولی مالی، محسن قاسمی مهندس ارشد تعمیرات مکانیک مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی در این خصوص گفت : از زمان راه اندازی باتری شماره سه و ماشین های تولید کک،مکانیزم های تمیزکننده به دلیل عدم کارایی مناسب و وجود ایرادات اساسی در طراحی و ساخت مورد استفاده قرار نگرفتند و لذا تمیزکاری به صورت دستی و کُند انجام می گرفت که به دلیل شرایط محیطی روی باتری و ارتفاع هفت متری درب ها،تمیز کاری در ارتفاع غیرممکن و در نواحی در دسترس ،کیفیت لازم را نداشت.

قاسمی با اشاره به اینکه مکانیزم های تمیزکننده دارای چهار تیپ مختلف و شامل تمیزکننده درب و رام در بازکن و همچنین تمیزکننده درب و رام ماشین تخلیه می شوند ، خاطر نشان کرد: بازسازی و راه اندازی تمیز کننده ها ابتدا قرار بود توسط شرکت های خارجی از کشورهای چین،اکراین،اسپانیا و ایتالیا به انجام برسد که به دلیل تحریم ها امکان پذیر نشد و باری دیگر تلاشگران بخش کک سازی در این عرصه نیز همت کردند و این پروژه را در دست گرفتند و با یک برنامه ریزی گسترده به سرانجام رساندند.

راه اندازی تمیز کننده کک سازی ضامن افزایش عمر و عملکرد درب های فلکسیبل است 

وی گفت: با راه اندازی تمیزکننده کک سازی کیفیت و سرعت تمیزکاری درب و رام به صورت چشمگیری افزایش یافت که منجر به افزایش عمر و عملکرد بهتر درب های فلکسیبل و در نتیجه کاهش آلودگی محیط زیست گردید.

تمیز کننده در مدت۱۰ماه و با۱۴۶۰نفر ساعت ساخته شد

این تلاشگر بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی تصریح کرد : سعی بر این بود در ساخت و راه اندازی این تجهیزات تا جای امکان از پلت فرم اصلی استفاده شود و تغییرات اساسی در سایر تجهیزات اجراء شود . اکثر قطعات مورد نیاز در تعمیرگاه مرکزی این مدیریت و مابقی در کارگاههای ساخت کارخانه (اسکلت فلزی و مکانیکی) ساخته شده است. از آنجایی که این پروژه می بایست توأم با ادامه تولید کک انجام می گرفت،کوچکترین وقفه ای در تولید کک ایجاد نکرد و در مدت۱۰ماه و با۱۴۶۰نفر ساعت به انجام رسید. برای راه اندازی این تجهیزات حدود۴۰۰۰قطعه مختلف از وزن۵۰گرم تا۷۰۰کیلو گرم ساخته شده و بروی تجهیزات نصب گردید.

صرفه جویی ارزی و بومی سازی

قاسمی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده بر روی تمیزکننده درب ماشین تخلیه، تمیزکننده رام ماشین تخلیه و تمیزکننده درب ماشین درب بازکن، گفت: با راه اندازی و بهره برداری از تمیزکننده ها ضمن صرفه جویی ارزی به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار دانش فنی طراحی و ساخت این مکانیزم ها در شرکت ذوب آهن بومی سازی گردید و این مهم با توجه به شرایط تحریم با همت و غیرت نیروهای تعمیرگاه مرکزی، دفتر فنی،برق و اتوماسیون مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی به انجام رسید.

امیر یونسی مهندس برق نیز  ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت بهینه سازی تجهیزات الکتریکی ماشین تخلیه و دربازکن، گفت: در راستای کاهش آلودگی هوای منطقه و پایبندی به خط مشی زیست محیطی شرکت،سیستم تمیز کننده سلول های کک جهت جلوگیری از نشت گاز کک مورد بررسی قرار گرفت. این سیستم شامل دو مکانیزم تمیز کننده درب و تمیز کننده رام سلول است که بر روی دو ماشین تخلیه و دربازکن قرار دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک صادرات بانک صادرات بیمه دی بانک ملی
مروری بر عملکرد ایدرو به مناسبت بزرگداشت هفته دولت
تامین اجتماعی شعبه همیشه همراه 26051401
تولید سبز