تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
73 بازدید
کد خبر : 12935

همکاری‌های علمی و فناورانه دانشگاه تبریز و مجتمع مس آذربایجان گسترش می‌یابد

همکاری‌های علمی و فناورانه دانشگاه تبریز و مجتمع مس آذربایجان گسترش می‌یابد
اخبار پولی مالی-با تمدید تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه تبریز و مجتمع مس آذربایجان(مجتمع مس سونگون) بر گسترش همکاری علمی و فناورانه تاکید شد.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، صفر نصرالله زاده، رئیس دانشگاه تبریز در دیدار با جهانگیر رضوی، مدیر مجتمع مس آذربایجان (مجتمع مس سونگون)، همکاری دانشگاه تبریز با مس سونگون را مصداق ارتباط متقابل دانشگاه با صنعت و جامعه توصیف کرده و اظهار کرد: فلسفه‌ی وجودی دانشگاه، صنعت و کشاورزی بهبود سطح زندگی جامعه است و دانشگاه‌ها باید نگاه حل المسائلی به مسائل جامعه داشته باشند و به ارائه‌ی راهکار علمی و عملی جهت حل مسائل جامعه بپردازند.

وی ضمن اشاره به توانمندی‌های متعدد دانشگاه تبریز در زمینه‌ی  اساتید مجرب در همه‌ی  رشته‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز و معتمد افزود: امیدواریم زمینه‌ی بهره مندی از پتانسیل غنی اساتید مجرب در همه رشته‌ها و آزمایشگاه.های مجهز و معتمد در دانشگاه تبریز در امور مرتبط با معادن استان و صنایع تبدیلی و پایین دستی فراهم شود تا موجب اعتلای علمی و فناوری دانشگاه و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی استان باشیم.

مدیر مجتمع مس آذربایجان (مس سونگون) نیز ضمن ارائه‌ی گزارش اجمالی در خصوص فعالیت‌های مجتمع مس سونگون افزود: افزایش میزان شناخت از مس سونگون در سطح استان و آشنایی با فرآیند و نحوه‌ی فعالیت این مجتمع، نیاز ورود دانشگاه‌ها جهت آشنایی افکار عمومی را ضروری می‌کند.

جهانگیر رضوی ادامه داد: چنانچه طراحی و اجرای دوفاز این مجتمع در سال‌های ۸۵ و ۹۴ با هدف تامین خوراک ذوب شهرهای شهر بابک و سرچشمه انجام شده بود و از سال گذشته اجرای طرح فاز سوم با هدف انتقال دانش فنی و تکمیل زنجیره تولید در محل مس سونگون آغاز شده است که درحال حاضر در مرحله تعیین محل با مراعات ملاحظات زیست محیطی و اجتماعی، انتقال تکنولوژی پیشرفته دنیا مطابق و مشابه شرایط اقلیمی و زیست بوم منطقه هستیم.

مدیر مجتمع مس سونگون ضمن اشاره به تجارب بسیار مثبت و مؤثر همکاری با دانشگاه تبریز در زمینه‌ی مسائل مختلف فنی، پژوهشی، اجتماعی و زیست محیطی مس سونگون یاد‍‌آور شد: دانشگاه تبریز مرکز علمی معتبر در کشور است و با استناد به نتایج علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز در زمینه‌ی محیط زیست، انرژی و فناوری‌های پیشرفته اقدامات اساسی در این مجتمع صورت گرفته‌است که اکنون برای توسعه‌ی مس سونگون با نگرش جدید در زنجیره تولید، صنایع پایین دستی، اشتغال، گردشگری و حوزه اجتماعی نیاز به همکاری دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه تبریز به‌عنوان معتبرین دانشگاه منطقه داریم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز ضمن اشاره به همکاری دانشگاه تبریز با مس سونگون از سال ۱۳۹۱ و ارائه‌ی بیش از ۷۰ طرح پژوهشی و اجرای ۳۲ مورد اظهار کرد: دانشگاه تبریز با پژوهش در زمینه‌های مختلف و ارائه‌ی راهکارهای علمی به منظور توسعه‌ی معدن مس سونگون در ابعاد فنی، فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی اقدام کرده و آماده‌ی گسترش همکاری بیشتر در اجرای فاز سه و تکمیل زنجیره تولید در مس سونگون می‌باشد.

در پایان دیدار تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تبریز و مجتمع مس آذربایجان (مس سونگون) تمدید و به امضای رئیس دانشگاه تبریز  و مدیر مجتمع مس سونگون رسید./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه دی