تاریخ انتشار : سه شنبه 4 بهمن 1401 - 15:40
115 بازدید
کد خبر : 42419

در ششمین هفته از پویش فناورانه سه‌شنبه‌های نوآورانه صنعت بیمه مطرح شد:

صدور مجوز اوراق بیمه اتکایی برای اولین بار

صدور مجوز اوراق بیمه اتکایی برای اولین بار
اخبار پولی مالی-صدور مجوز اوراق بیمه اتكایی برای اولین باربرای اولین بار در صنعت بیمه، مجوز صدور اوراق بیمه اتکایی برای ۳ شرکت بیمه ملت، اتکایی ایران معین و اتکایی امین از سوی بیمه مرکزی صورت گرفت.

به گزارش اخبار پولی مالی، علی بنیادی نائینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با معرفی این ابزار در ششمین هفته از پویش فناورانه “سه شنبه های نوآورانه صنعت بیمه” گفت: ارائه مجوز برای انتشار اوراق بیمه اتکایی پس از ساعت ها جلسات کارشناسی صنعت بیمه و سازمان بورس اوراق بهادار برای اولین بار از سوی بیمه مرکزی صورت گرفت.
وی افزود: این فرآیند با هدف بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه در پوشش ریسک ها و استفاده بهینه از ظرفیت بازار بدهی در راستای توسعه صنعت بیمه و تکمیل زنجیره و خدمات مالی انجام شد.
دکتر بنیادی نائینی انتشار این اوراق را سرآغاز ارتباط مستقیم صنعت بیمه با بازار سرمایه دانست و گفت: حیات و ادامه فعالیت بازارهای مالی در گرو پذیرش ریسک آنها از سوی صنعت بیمه است.
وی تصریح کرد: صنعت بیمه تا کنون کمتر از ظرفیت بازار بدهی استفاده کرده و این کار مشترک با بازار سرمایه می‌تواند در رشد ضریب نفوذ بیمه نقش موثری داشته باشد.
عضو هیات عامل بیمه مرکزی پویش فناورانه “سه شنبه های نوآورانه صنعت بیمه” را فضایی برای هم گرایی صنعت بیمه در پوشش ریسک های نوظهور با بهره گیری از فناوری های نوین دانست و افزود: فرآیند تبدیل ایده به محصول دارای ریسک های زیادی است که صنعت بیمه می تواند با پذیرش این ریسک به نوآوری در صنایع و به خصوص صنعت بیمه کمک شایانی کند.
وی خاطرنشان کرد: حضور زنجیره بیمه گری در این پویش، تصویر کلانی از نیازهای این صنعت به ما می‌دهد و ما می‌توانیم علاوه بر تولید محصولات بیمه ای جدید در حوزه خود تنظیم گری نهاد ناظر هم به یک ادبیات مشترک برسیم.
گفتنی است مدیران عامل شرکت های بیمه ملت، اتکایی ایران معین و اتکایی امین در این نشست که با حضور رئیس کل، هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی، نمایندگان سندیکای بیمه گران ایران و پژوهشکده بیمه برگزار شد به ارائه جزئیات این محصول پرداختند.

منبع-روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک سپه بانک سپه تامین سرمایه تمدن
تولید سبز