تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۹:۴۳
102 بازدید
کد خبر : 7768

دستاوردهای گل گهر در حوزه فروش:

سهم خواهی بیشتر «کگل» با ثبت رشد ۱۲۸ درصدی فروش

سهم خواهی بیشتر «کگل» با ثبت رشد ۱۲۸ درصدی فروش
اخبار پولی مالی-شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ثبت رشد 128 درصدی در 8 ماهه اخیر نشان داد به دنبال افزایش سهم خود در زنجیره فولاد است و شاید اصلی ترین دستاورد این آمار را «کگل» با جذب اطمینان سهامداران به خود آن هم در آشفته بازار بورس شاهد باشد .

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از تیتر۲۰، بررسی آمارهای فروش و تولید را باید به مانند علایم حیاتی یک بنگاه اقتصادی دانست. به هر میزان این علایم کارکرد خوبی از خود به جای بگذارند، وضعیت آن بنگاه بهتر خواهد بود و سهامداران اطمینان بیشتری به آن دارند.

حال مجموعه گل گهر در دو سال اخیر تلاش می کند تا علایم حیاتی بنگاه خود را تقویت کرده و سهم خود در بخش غیر نفتی اقتصاد را افزایش دهد. ماحصل اقدامات اخیر گل گهر را می توان در بررسی آمارهای فروش و تولید این مجموعه دید. میزان تولید کنسانتره و گندله شرکت گل گهر در آبان ماه به ترتیب ۱.۲۸۲.۷۳۶ و ۱.۰۶۶.۰۶۵ تن بوده است که میزان حاصل از فروش این محصولات در آبان ماه بیش از ۴۶ هزار میلیارد ریال است. بدین ترتیب گل گهر توانسته است در ۸ ماهه ابتدای امسال بیش از ۱۸.۸ میلیون تن محصول تولید کند و میزان فروش شرکت دراین ۸ماه نسبت به مدت مشابه در سال قبل، با رشد ۱۲۸ درصدی همراه شده است.

درواقع «کگل» با تولید ۱۸.۸ میلیون تنی، رشد ۱۲۸ درصدی را در فروش ثبت کرده است که بی تردید دستاوردهایی به همراه دارد.

افزایش درآمد را باید اصلی ترین دستاورد این موضوع دانست آن هم در زمانی که بسیاری از بنگاه های اقتصادی در تامین نقدینگی با مشکل مواجه هستند. این افزایش در آمد می تواند در بخش های مختلف از جمله افزایش سرعت اجرای طرح های توسعه و ارتقای تجهیزات و … تاثیر داشته باشد که در نهایت میزان بهره وری را افزایش می دهد. همچنین با افزایش درآمد نقش آفرینی گل گهر در منطقه در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز بیش از گذشته خواهد شد و مردم منطقه تاثیر فعالیت یک واحد اقتصادی را در زندگی خود احساس خواهند کرد. درواقع این موضوع بر توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه نقش مهمی دارد.

اما در بخش دیگر رشد تولید و فروش در ۸ ماهه سال جاری، نشان از نقش آفرینی پررنگ مجموعه گل گهر در زنجیره فولاد کشور دارد. موضوعی که از اهداف اصلی مدیران این مجموعه است و تلاش می کنند سهم «کگل» از زنجیره فولاد کشور را افزایش دهند.

امروز که گل گهر بزرگترین تولید کننده کنسانتره و گندله در کشور محسوب می شود با ثبت رشد ۱۲۸ درصدی فروش آن هم در شرایطی که نوسانات ارزی فعالیت های زیادی را با مشکل همراه کرده، بار دیگر بر نقش مهم خود در تامین مواد اولیه تاکید داشته و این موضوع می تواند سیگنال مثبتی برای سهامداران باشد. شاید اصلی ترین دستاورد این آمار را «کگل» با جذب اطمینان سهامداران به خود آن هم در آشفته بازار بورس شاهد باشد .

عملکرد مثبت این مجموعه در تولید حاکی از آن است که این مجموعه در سال های پیش رو با تکمیل طرح های توسعه علاوه بر توسعه منطقه ای در نگاه ملی می تواند سهامداران را در افزایش سهم خود در زنجیره شریک کند. توسعه با رویکرد ملی همان نکته ای است که مدیر عامل این مجموعه در مراسم افتتاح خط انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی به آن اشاره داشت.

آن طور که پیداست و آمارها نشان می دهد، گل گهر هرچند به دنبال سهم خواهی از زنجیره فولاد است و امروز نیز نقشی ۳۰ درصدی در آن دارد اما افزایش تولید، فروش و … تنها با نگاه توسعه پایدار محقق شده است. درواقع رشد فروش و تولید را باید دستاورد توسعه پایدار دانست.

رشد ۱۸.۸ میلیون تنی در ۸ ماهه اخیر حاکی از آن است که گل گهر با برنامه ریزی های صورت گرفته به دنبال رفع نگرانی ها درباره تامین مواد اولیه است. از سویی دیگر افزایش درآمد می تواند به اجرای اکتشافات تکمیلی و افزایش ذخایر این مجموعه کمک کرده تا سهامداران آسوده خاطر باشند.

در نهایت باید به این نکته اشاره داشت که حرکت در مسیر توسعه پایدار و همچنین برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره در سال های پیش رو در مجموعه گل گهر می تواند این مجموعه بزرگ معدنی را به بازیگر اصلی صنعت فولاد تبدیل کند. اتفاقی که رقابت را برای سایر شرکت های معدنی سخت خواهد کرد./

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه سرمد بیمه سرمد بیمه دی بانک ملی