تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آبان 1400 - 16:18
224 بازدید
کد خبر : 4529

سود عالی فخاس در شش ماهه ابتدایی سال؛

رو به رشد بودن روند سودآوری فولاد خراسان

رو به رشد بودن روند سودآوری فولاد خراسان
اخبار پولی مالی-سود شرکت فولاد خراسان در فصل دوم سال جاری ۶۲ تومان گزارش شده است. این شرکت در نیمه ابتدایی سال سود ۱۴۹ تومانی به ازای هر سهم را محقق ساخته است.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از معدن‌نامه، با فروش ۲,۰۷۴ میلیارد تومانی تابستان، فروش نیمه اول سال به ۵,۲۳۱ میلیارد تومان رسیده است. لازم به یادآوری است که فولاد خراسان در سال ۹۹ به میزان ۷,۲۳۹ میلیارد تومان فروش به ثبت رسانده است. این شرکت همچنین در بخش سایر درآمدهای عملیاتی این شرکت در نیمه اول سال جاری، ۲۴۹ میلیارد تومان سود حاصل از فروش ضایعات شناسایی شده، این مبلغ مجموعا در سال ۹۹ به میزان ۱۳۹ میلیارد تومان بوده است.  حاشیه سود سال ۹۹ فولاد خراسان ۳۴ درصد بوده، در بهار و تابستان امسال نیز به ترتیب حاشیه سودهای ۳۸ و ۳۶ درصدی برای این شرکت گزارش شده است.

 

عملکرد شرکت در شهریور و مرداد سال جاری

فولاد خراسان در شهریور امسال به میزان ۴۸,۹۹۳ تن آهن اسفنجی تولید کرده است که میانگین تولید این محصول در سال گذشته، ۹۹,۶۵۰ تن بوده و در شش ماهه امسال به ۹۲,۰۰۵ تن رسیده است.

این شرکت در شهریور امسال ۳,۲۰۶ تن شمش به فروش رسانده و در نهایت در شش ماهه امسال به ۲۶,۶۱۳ تن رسیده است. فروش شهریور ماه فولاد خراسان ۵۹۰ میلیارد تومان گزارش شده و میانگین فروش شش ماهه ۱۴۰۰ به ۸۷۰ میلیارد تومان رسیده است. لازم به ذکر است میانگین فروش ماهانه سال گذشته این شرکت، ۶۰۱ میلیارد تومان بوده است. شمش در شهریور ماه با نرخ  ۱۲۸,۴۷۱ ریال معامله شده و همچنین نرخ مردادماه این محصول ۱۳۳,۷۹۳ ریال و میانگین نرخ آن در در سال گذشته، ۸۲,۶۵۹ ریال بوده است.

فولاد خراسان در مرداد امسال به میزان ۸.۴۶۸ تن شمش به فروش رساند فروش این شرکت در مردادماه ۱۳ میلیارد تومان گزارش شده است، شمش در این ماه با نرخ  ۱۳۳.۷۹۳ ریال معامله شده است. درآمد ماهیانه شرکت در مرداد ماه امسال ۵۷۲.۱ میلیارد تومان بوده است که نسبت به تیر ماه کاهش ۳۷% داشته است البته مقایسه فروش شرکت در مرداد ماه ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می دهد میزان درآمد شرکت ۱۹% افزایش یافته است.

 

بررسی نماد «فخاس»

بررسی سودآوری شرکت فولاد خراسان رو به رشد بودن روند سودآوری این شرکت را نشان می دهد.  ثبت رکورد های جدید سودآوری در هر دوره نسبت به دوره قبل از مهمترین مواردی است که باید در این شرکت به آن اشاره کرد. در سه دوره اخیر این رشد با اختلاف و شیب زیادی صعود داشته است. شرکت در سه ماه ابتدایی سال جاری سودی معادل ۳۲۳۶۹۲۵۷ میلیون ریال محقق ساخته است. سود این دوره در مقایسه با سه ماه پایان سال گذشته رشدی ۳۲% و مهمتر از آن نسبت به سه ماه اول سال گذشته رشدی ۲۹۲% را به ثبت رسانده است. مقایسه سود فولاد خراسان در سال جاری و در مقایسه با همین مدت زمان مشابه در سال گذشته نشان می دهد رشد سود چندین برابر رشد تورم بوده که از منظر رشد سودسازی و مقایسه با نرخ تورم حاکی از این موضوع است که شرکت تنها در سایه تورم حرکت نکرده و در وضعیت بسیار مناسبی به لحاظ سودآوری قرار دارد./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک سپه بانک سپه تامین سرمایه تمدن
تولید سبز