تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 - 15:57
کد خبر : 23274

مهندس رخصتی در دیدار سرتیپ پاسدار رضا سیف الهی:

رویکرد ذوب آهن اصفهان، خلق فرصت های ارزشمند از دل تهدیدها است

رویکرد ذوب آهن اصفهان، خلق فرصت های ارزشمند از دل تهدیدها است
اخبار پولی مالی-یوسف رضا سیف الهی پنج شنبه ۱۳ مردادماه با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل شرکت از خط تولید این کارخانه نیز بازدید کرد.

به گزارش اخبار پولی مالی، سیف الهی در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را پشتیبان رزمندگان در دفاع مقدس دانست و گفت: حضور کارکنان ذوب آهن اصفهان در جنگ تحمیلی، نشان دهنده ایثار و شهادت طلبی این صنعتگران است.

وی با بیان این که در دوران دفاع مقدس ،ذوب آهن اصفهان، نقشی انکارناپذیر در تامین رزمندگان آموزش دیده برای جنگ تحمیلی داشت، افزود: این شرکت در تامین تجهیزات، ادوات، خدمات فنی، مهندسی و لجستیکی برای جبهه و جنگ نیز سنگ تمام گذاشت.
سرتیپ پاسدار رضا سیف الهی، تولید و توسعه محصولات استراتژیک و مورد نیاز صنایع مختلف کشور در ذوب آهن اصفهان را شایان تقدیر دانست و تأکید کرد: رفع موانع تولید و مشکلات صنایع به ویژه صنعت فولاد در شرایط کنونی برای کشور اهمیت حیاتی دارد .
مهندس رخصتی نیز در این دیدار با تشریح فرایند تولید در ذوب آهن اصفهان، گفت: این شرکت با برنامه های هدفمند و دانش محور بر بخش عمده ای از مشکلات چیره شده که طراحی و تولید بیش از دوازده محصول جدید در چند ماه اخیر برای تنوع بخشی به سبد محصولات، رکوردهای گوناگون تولیدی و اجرا و تکمیل پروژه های نوسازی و توسعه ای ذوب آهن اصفهان را باید در راستای برنامه های هدفمند و شاخص محور این شرکت ارزیابی کرد.
وی با بیان این که ذوب آهن اصفهان با برخورداری از اتوماسیون مدرن و به روز، تمام فعالیت های تولیدی را بر خط و آنلاین پایش و کنترل می کند، افزود: این شرکت با دارا بودن کارگاه های پیشرفته پشتیبانی و ساخت، ۸۵ درصد از تجهیزات و قطعات مورد نیاز را بومی سازی کرده و ۱۵ درصد بقیه را نیز با حمایت از شرکت های توانمند داخلی و دانش بنیان کشور، تأمین می کند.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان این که در دوران کرونا اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در منطقه را تأمین کردیم، گفت: با برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف، میزان مصرف آب را از ۲۶ متر مکعب به ازای یک تن تولید به ۳.۴ متر مکعب کاهش دادیم.
مهندس رخصتی در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه و تلاش خستگی ناپذیر را باعث خنثی سازی تحریم های ظالمانه دانست و گفت: نگرش و رویکرد مجموعه ذوب آهن اصفهان به محدودیت ها، خلق فرصت های ارزشمند از دل تهدید ها است.
وی با بیان این که حاشیه ها به عنوان موانعی بزرگ برای تولید و توسعه و آبادانی کشور، توان و رمق صنعتگران را می گیرند، تصریح کرد: در چنین شرایط سختی که صنایع برای تولید با موانع بسیاری دست و پنجه نرم می کنند انتظار داریم دولت، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهادهای حاکمیتی اجازه ندهند برای صنایع حاشیه سازی شود
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، دخالت های غیر تخصصی در صنعت را باعث آسیب های جدی به تولید دانست و گفت: اکنون که ذوب آهن اصفهان، یک شرکت بورسی محسوب می شود باید نگاه دیگران به آن هم، نگاه به بخش خصوصی باشد و اجازه بدهند با اتکا به نیروهای توانمند خود و ظرفیت های بخش خصوصی، تولید و توسعه شرکت را پیش ببریم.
مهندس رخصتی با بیان این که با فزایندگی تکنولوژی در عرصه رقابت، هیچ مجالی برای تعلل در پیشرفت و توسعه نداریم، تصریح کرد: باید با برنامه های دانش محور، شاخص دار و قابل پایش و صد البته با شتاب مناسب در مسیر تولید و توسعه حرکت کنیم و همچنانکه دردهه های اخیر رشد صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع مناسب بوده است باید با دقت وموقعیت شناسی ویژه درعرصه رقابت جهانی برنده این میدان باشیم و ذوب آهن اصفهان دراین مسیر با تمام قدرت پیش می‌رود./
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.