تاریخ انتشار : دوشنبه 22 شهریور 1400 - 16:39
کد خبر : 2017

ذوب آهن با واکسیناسیون کارکنان، دو مقوله سلامت و تولید را در کنار یکدیگر دارد

ذوب آهن با واکسیناسیون کارکنان، دو مقوله سلامت و تولید را در کنار یکدیگر دارد
اخبار پولی مالی- مسئولین شبکه بهداشت و درمان استان اصفهان و شهرستان لنجان ،چهارشنبه هفدهم شهریورماه با حضور در ذوب آهن اصفهان از واکسیناسیون پرسنل و روند انجام کار بازدید و در ادامه با معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی و تنی چند از مسئولین شرکت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اخبار پولی مالی، مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی ذوب آهن ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی مدافعان جبهه سلامت در این دیدار گفت: از آنجاییکه کارکنان شرکت بزرگترین سرمایه و دارایی هر سازمانی می باشد، برنامه ریزی و تلاش برای حفظ سلامت این سرمایه ها در اولویت برنامه های شرکت قرار داشته که واکسیناسیون سراسری کارکنان در مقابل بیماری کرونا با همین هدف آغاز گردیده است. در این برنامه با همکاری خوب شبکه بهداشت از سبد واکسن موجود در کشور طی یک برنامه زمانبندی به شرکت واکسن تخصیص می یابد که ان شاء ا… پوشش کامل را خواهیم داشت.

وی افزود: شرکت ذوب آهن از ابتدای شیوع این بیماری علاوه بر توجه به سلامت کارکنان خود در مشارکت در برنامه های پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان و استان مشارکت فعال و گسترده داشته است که علاوه بر خدمت رسانی تمام عیار بیمارستان شهید مطهری، ایجاد و پشتیبانی مرکز واکسیناسیون فولاد شهر نیز از دیگر اقدامات موثر می باشد..

معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی تصریح کرد: در کنار واکسیناسیون پرسنل ذوب آهن،امکاناتی فراهم شد تا شاغلین در شرکت های تابعه و پیمانکاری هم بتوانند از این امکان بهره مند شوند. چرا که علاوه بر نگاه برابر در موضوع سلامت، چرخه تولید کارخانه یک فرایند پیوسته است و اگر بخشی با مشکل مواجه شود کل خط تولید آسیب می بیند، بنابراین واکسیناسیون همگانی و در کنار آن رعایت پروتکل های بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

علی وحدتی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان نیز با اشاره به اینکه همکاری و تعامل بسیار سازنده ای بین مجموعه بهداشت و درمان شهرستان،استان و ذوب آهن اصفهان در حوزه سلامت وجود دارد،گفت: با توجه به اهمیت واکسیناسیون قشرهای مختلف جامعه بر اساس رده بندی وزارت بهداشت،مرکز تجمیع واکسیناسیون پرسنل ذوب آهن اصفهان، در محل کار برنامه ریزی شد.

وی تصریح کرد: ذوب آهن برای واکسیناسیون پرسنل در محل کار فضای مناسبی فراهم کرده تا دو مقوله تولید و سلامت پرسنل در کنار یکدیگر رعایت شود.

مجید مکاری مدیر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت نیز  گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و به منظور جلوگیری از ازدحام پرسنل در محل تزریق واکسن، اطلاع رسانی از طریق ابزارهای مختلف ارتباطی شرکت انجام گرفت.

وی افزود: تجهیزات و امکانات لازم برای نگهداری از محموله های واکسن دریافتی آماده شده است و با توجه به حساسیت موضوع این فرایند همچنان نیز در حال ارتقاء است تا از این طریق تلاشگران ذوب آهنی بتوانند در محیطی ایمن و با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت داشته باشند.

اسماعیل اختر کارشناس مسئول ایمن سازی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان نیز اضافه کرد : واکسیناسیون قشرهای مختلف جامعه بر اساس رده بندی وزارت بهداشت در حال انجام است اما استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، مکمل این موضوع است تا بتوانیم به ایمنی بالاتری برسیم.

وی افزود: واکسیناسیون در محیط کار به ویژه در صنایع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا غیبت های کاری ناشی از ابتلا را کاهش داده و روند تولید حفظ می شود،بنابراین نیاز است پرسنل برای تزریق واکسن های موجود مراجعه کنند./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.