تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
209 بازدید
کد خبر : 4663

مدیرعامل فولاد مبارکه در کمیته مدیریت این شرکت مطرح کرد:

توسعه سرمایه‌های انسانی، رکن اصلی تحقق توسعه

توسعه سرمایه‌های انسانی، رکن اصلی تحقق توسعه
اخبار پولی مالی-مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که اگر بخواهیم توسعه‌محور باشیم، توسعه سرمایه انسانی نخستین محور توسعه است، گفت: توسعه سرمایه انسانی شامل ابعاد فردی، جمعی و دانش کسب و کار است که برنامه‌ریزی برای توسعه آن در یک سازمان بسیار ضروری است.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با بیان این که برنامه‌ریزی دقیق و همکاری بالا در سطوح مختلف سازمانی در فولاد مبارکه قابل تقدیر است، اظهارکرد: وجود نگاه مشترک میان مدیران فولاد مبارکه نسبت به جایگاه این شرکت به عنوان یک صنعت مادر در کشور ضروری است.

وی در ادامه افزود: در یک مقطع زمانی در شرایط اقتصادی، شرایط جنگ، فولاد مبارکه و دیگر مجموعه‌های صنعتی، به عنوان یک سرمایه ملی بنا نهاده شدند که نقش خود را در همان مقطع و مقاطع بعدی به خوبی ایفا کردند اما امروز در اوج تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی از سوی دشمنان، باید به سمت اقتصاد بدون نفت برویم که یکی از منویات رهبر معظم انقلاب، هدف‌گذاری‌های کلان کشور و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی است.

فولاد مبارکه طلایه‌دار تحقق اقتصاد بدون نفت در کشور

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر ضرورت تحقق اقتصاد بدون نفت خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه به خوبی می‌تواند نقش خود را در پیشبرد سیاست اقتصاد بدون نفت در کشور به نمایش بگذارد. وی با مطرح کردن این پرسش که برای تحقق اقتصاد بدون نفت چه صنعتی صلاحیت بیشتری نسبت به فولاد مبارکه دارد، اذعان داشت: شرکت فولاد مبارکه در راستای تحقق اقتصاد بدون نفت، براساس چشم‌انداز ۱۰ سال آینده باید همانند شرکتهای بزرگ و تاثیرگذار جهانی نظیر شرکت‌های تویوتا و سونی در ژاپن و پوسکو، ال‌جی و سامسونگ در کره جنوبی نقش موتور محرک اقتصاد ملی را ایفا نماید.

وی افزود: برای تبدیل شدن به سازمانی جهان‌تراز نیازمند ایفای نقش در اقتصاد جهانی هستیم و دیگر متکی بودن به منابع اولیه داخلی جوابگو نخواهد بود و باید در تأمین مواد و تولید با دیگر کشورهای جهان ارتباط برقرار کنیم؛ در تولید و عرضه محصولات باید به افق‌های دیگری نگاه کنیم و به پتانسیل بازارهای بین‌المللی توجه بیشتری داشته باشیم.

فولاد مبارکه از این پس توسعه‌محور خواهد بود

وی با بیان این که جایگاه ما فراتر از یک شرکت و یک کارخانه فولادی است، عنوان داشت: از این پس شرکت فولاد مبارکه توسعه‌محور خواهد بود و این نگاه از این پس باید به فولاد مبارکه وجود داشته باشد؛ حیات و بقای یک بنگاه اقتصادی به توسعه آن وابسته است و اگر مبنای ما سرعت در توسعه نباشد از دیگر رقبا باز می‌مانیم چراکه سرعت رشد تکنولوژی در دنیا با دهه‌های قبل بسیار متفاوت است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که محور فعالیت‌های فولاد مبارکه از این پس، توسعه مداوم کمّی، کیفی و متوازن خواهد بود، تصریح کرد: اگر توسعه کمی نداشته باشیم و سهم خود در بازارها را حفظ نکنیم، قدرت اثرگذاری بر سیاست‌ها را نخواهیم داشت اما این امر باید در کنار تولید محصولات کیفی دنبال شود زیرا وجه تمایز فولاد مبارکه با رقبا در توانمندی در تولید این محصولات است و این توانمندی متکی به دانش و تجربه همکاران در فولاد مبارکه است.

رمز بقا و پایداری فولاد مبارکه، توازن در زنجیره اصلی فولاد

وی در ادامه با اشاره به این که رمز بقا و پایداری ما توازن در زنجیره اصلی فولاد است، ابراز داشت: اگر در این زنجیره توازن ایجاد نکنیم و ناپایداری‌های موجود را سریعاً اصلاح نکنیم، نمی‌توانیم بهره‌وری بالایی داشته باشیم و حداکثر استفاده را از سرمایه‌گذاری‌ها بکنیم.

طیب‌نیا تأکید کرد: اگر می‌خواهیم چشم‌اندازی در تراز جهانی داشته باشیم باید تراز سرمایه‌های انسانی‌مان را به تراز جهانی برسانیم؛ باید شرایطی فراهم کنیم که فعالیت در صنعت فولاد آن‌قدر جذاب باشد که نخبگان آرزوی فعالیت در آن را داشته باشند.

وی با بیان این که اگر بخواهیم توسعه‌محور باشیم، توسعه سرمایه انسانی نخستین محور توسعه است، عنوان داشت: توسعه سرمایه انسانی شامل ابعاد فردی، جمعی و دانش کسب و کار است که برنامه‌ریزی برای توسعه آن در یک سازمان بسیار ضروری است؛ اگر می‌خواهیم سازمانی جهان‌تراز باشیم باید اخلاق‌محوری را مبنای کار خود قرار دهیم، کاری که در تمام دنیا در حال اجرا شدن است.

ضرورت ترویج جانشین‌پروری و شایسته‌سالاری در فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر ضرورت ترویج تفکر توسعه‌ای در راستای توسعه سرمایه‌های انسانی در این شرکت اضافه کرد: باید بسترسازی برای ایجاد شبکه‌های نوآوری و استفاده از نبوغ کارمندان، بهینه‌سازی ساختارها و فرایندها، چابک‌سازی و یکپارچه‌سازی جهت افزایش بهره‌وری در فولاد مبارکه محقق شود و همه مدیران در این شرکت باید به شایسته‌سالاری و جانشین‌پروری التزام داشته باشند.

وی با بیان این که توسعه‌های زیرسقفی، توسعه‌هایی هستند که متضمن افزایش تولید و بهره‌وری باشند، بیان داشت: فولاد مبارکه علی‌رغم رکورد زنی در تولید و تداوم آن، باید به دنبال توسعه‌های زیرسقفی باشد و در همین راستا طرح تحول دیجیتال باید بتواند خطاهای انسانی و سیستمی را به حداقل رسانیده و ضایعات تولید را کاهش دهد؛ توسعه‌ها در بالادست(زنجیره تأمین، از حمل و نقل و منابع تا حوزه معادن) و در پایین‌دست(در نوع ارائه خدمات به مشتریان) فولاد مبارکه باید با قوت و سرعت جلو برود تا وجه تمایز این شرکت با دیگر شرکتها باشد.

مدیران فولاد مبارکه باید الگوی کامل تلاش جهادی باشند

طیب‌نیا با تأکید بر ضرورت فراهم‌سازی محیطی بانشاط، کارمحور و به دور از حاشیه در شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد: برای از بین بردن حواشی در هر سازمان باید سالم کار کرد و برای رسیدن به اهداف، اتکا به خداوند، متعهد بودن به اصول ارزشی و پایبندی به نظام جمهوری اسلامی لازم و ضروری است چراکه همه ما کارگزاران نظام هستیم و باید بدانیم نقش هریک از ما تا چه اندازه اهمیت دارد، مدیران فولاد مبارکه باید الگوی کامل سلامت، صداقت، وفاداری، کار و تلاش جهادی باشند؛ کارمندان فولاد مبارکه فقط باید به فکر کار کردن باشند و کار کردن در این مجموعه را به عنوان کار کردن در یک جایگاه مقدس بدانند.

وی در پایان یادآور شد: باید بستری فراهم شود تا بتوانیم راجع به چالش‌ها، موانع تولید و موانع توسعه تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشیم تا گام‌های بلندی در راستای اعتلای فولاد و نظام جمهوری اسلامی برداشته و فولاد مبارکه را به نقطه‌ای جهان‌تراز برسانیم به‌گونه‌ای که با شنیدن عنوان MSC در هرکجای دنیا، این مجموعه بزرگ صنعتی شناخته‌شده باشد./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک صادرات بانک صادرات بیمه دی بانک ملی
مروری بر عملکرد ایدرو به مناسبت بزرگداشت هفته دولت
تامین اجتماعی شعبه همیشه همراه 26051401
تولید سبز