تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 15:28
180 بازدید
کد خبر : 6526

تغییر طرح فلاکسیبل های تزریق پودر زغال به کوره بلندها در ذوب آهن اصفهان اجرا شد

تغییر طرح فلاکسیبل های تزریق پودر زغال به کوره بلندها در ذوب آهن اصفهان اجرا شد
اخبار پولی مالی-پروژه تزریق پودر زغال به منظور کاهش مصرف کک و کاهش هزینه های تولید چدن از جمله مهم ترین طرح های توسعه ذوب آهن اصفهان محسوب می شود که با توجه به کمبود مواد اولیه در شرکت، نقش به سزایی در تامین خوراک کوره بلندها دارد.

به گزارش اخبار پولی مالی، پروژه تزریق پودر زغال به منظور کاهش مصرف کک و کاهش هزینه های تولید چدن از جمله مهمترین طرح های توسعه ذوب آهن اصفهان محسوب می شود که با توجه به کمبود مواد اولیه در شرکت،نقش به سزایی در تامین خوراک کوره بلندها دارد. به منظور حداکثر بهره برداری از این فرایند یکی از اقدامات انجام شده توسط تلاشگران بخش کوره بلند،جایگزینی شیلنگ های سیم دار به جای فلاکسیبل است. در این راستا با علی رحیمی تعمیرکار ارشد تجهیزات انرژی کوره بلند گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

علی رحیمی گفت: پس از بهره برداری از سیستم تزریق پودر زغال به کوره بلندها با توجه به این که شرکت چینی ساینو استیل برای انتقال پودر از لوله های توزیع کننده به لانس ها از فلاکسیبل های استیل لوله خرطومی سایز یک اینچ استفاده می کرد سوراخ شدن مکرر فلکسیبل ها، مشکلاتی مانند غیر یکنواختی تزریق پودر، آلودگی و افزایش هزینه ها را در پی داشت.

وی افزود: به منظور برطرف کردن این مشکل تصمیم به تغییر طرح رساندن پودر به فورم گرفته شد،  لذا شیلنگ سیم دار به جای فلاکسیبل بر روی فورم ۱۲ کوره ۱ به صورت آزمایشی نصب شد و تحت کنترل قرار گرفت که پس از ۲۵ روز در کارکرد مشکلی نداشت بنابراین شیلنگ های فلاکسیبل جایگزین شد و از بیستم مهرماه تاکنون بدون مشکل در حال کار می باشند

این تلاشگر ذوب آهنی تصریح کرد: در هر شیفت چندین مرتبه به علت سوراخ شدن فلاکسیبل ها تزریق پودر قطع و پس از تعویض فلاکسیبل معیوب، مجدداً فرایند آغاز می شد که این موضوع  علاوه بر درگیر کردن کارکنان و افزایش هزینه های نیروی انسانی از لحاظ تکنولوژی نیز بازده مطلوبی برای کوره بلند در پی نداشت.

 شایان ذکر است ایده این طرح از سوی علی رحیمی، منوچهر براتی و محسن رستم زاده عنوان شد و در ساخت و نصب تجهیزات آن نیز مجید نیکوزاد، مهدی نیک نجات، اسکندر کریمی، مجید جبراییلی، محسن متولی و روح اله ابراهیمی مشارکت داشتند./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بیمه سرمد بیمه دی تامین سرمایه امین
تولید سبز