تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
244 بازدید
کد خبر : 6245

اجرای طرح کارخانه یک میلیون تنی صبا امید غرب خاورمیانه سرعت گرفت

اجرای طرح کارخانه یک میلیون تنی صبا امید غرب خاورمیانه سرعت گرفت
اخبار پولی مالی-در برنامه بازدید مدیران عامل شرکتهای سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، صبانور و تجلی از پروژه گندله سازی یک میلیون تنی بیجار و کارخانه کنسانتره و گندله سازی صبانور روند پیشرفت کار مورد ارزیابی قرارگرفت.

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از روابط عمومی «ومعادن»، پروژه گندله سازی یک میلیون تنی صباامید غرب خاورمیانه که در شهرستان بیجار مراحل اجرایی خود را طی می کند، ۱۶.۵ درصد پیشرفت داشته که به میزان ۳.۵ درصد جلوتر از برنامه زمان بندی خود قرار دارد. پیش بینی می شود با تمهیدات موجود و فعالیت فشرده مجری در چند جبهه کاری به طور همزمان، این روند همچنان از سرعت بیشتری برخوردار شود.
۷۰ درصد سهام صباامید غرب خاورمیانه متعلق به شرکت صبانور و ۳۰ درصد مالکیت آن در اختیار شرکت تجلی قرار دارد.
در جلسه هماهنگی که در محل سایت پروژه برگزار شد، گزارش تفصیلی پیشرفت کار به حاضرین ارائه گردید. بخش عمده این گزارش مربوط به پیگیری ها و اقدامات اجرایی انجام شده در خصوص تأمین زیرساختهای آب، برق و گاز و مطرح کردن چالش ها و مسائل پیش رو و راههای تسریع اجرای طرح بود.

دکتر امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن ضمن تقدیر از مجریان طرح بابت اقدامات خوب و موثر انجام شده گفت: با ظرفیت موجود در صبانور این پروژه می تواند طرح های توسعه بسیار بزرگی را در پیش داشته باشد. نگاه سازندگان باید معطوف به توسعه آینده این مجموعه تا ۵ میلیون تن تولید گندله باشد.
وی همچنین از مدیران مجموعه خواست تا تمیهداتی در طرح جامع برای فضای سبز دیده شود.
دکتر نادری افزود: بازار فعلی محصولات معدنی و فولادی بازار مناسبی است که باید هر چه زودتر پروژه ها را در زمان مناسب بهره برداری رساند تا از موقعیت موجود حداکثر منافع ممکن نصیب کشور شود.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به سرمایه گذاری خوبی که در منطقه انجام شده انتظار می رود تعامل بهتری با مسئولین محلی در جهت تسریع کارها داشته باشیم.
مدیرعامل «ومعادن» همچنین با اشاره به جایگاه والای مردم عزیز کردستان به دست اندرکاران پروژه یادآور شد: ایجاد اشتغال و رفع محرومیت در این منطقه بسیار ارزشمند است. نباید اجرای این طرح ها را صرفا در حد احداث یک کارخانه دید بلکه بعنوان یک وظیفه ملی و میهنی و خدمتی ماندگار و ارزشمند باید حداکثر تلاش خود را برای به سامان رسیدن آن به کار گیریم .چنین اموری فقط ساخت کارخانه نیست. بلکه پرچم عزت نظام اسلامی با توسعه چنین کارهایی در مناطق مختلف به اهتزاز درمی آید.
دکتر نادری همچنین بر استفاده بیشتر از توان و تخصص داخلی و بومی سازی صنعت در منطقه تاکید کرد./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اینترنت بانک رفاه بیمه البرز بانک صادرات بانک صادرات بیمه دی بانک ملی
مروری بر عملکرد ایدرو به مناسبت بزرگداشت هفته دولت
تامین اجتماعی شعبه همیشه همراه 26051401
تولید سبز